Kashmir SPA
Strona główna Aktualności

NOWOŚĆ w ofercie Kashmir SPA- masaż kolagenowy twarzy

NOWOŚĆ w ofercie Kashmir SPA- masaż kolagenowy twarzy
Kluczem utrzymania młodzieńczego wyglądu skóry jest dostarczenie kolagenu i odbudowa włókien sprężystych. Zabieg polega na wtłoczeniu preparatu (kolagenu) poprzez stymulację tkanek masażem twarzy, szyi i dekoltu.
Kolagen jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek . Fibroblasty – komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny ulegają degradacji już po 25 roku życia. Następnie pojawia się deficyt kolagenu rozpuszczalnego, którego biosynteza z wiekiem jest coraz słabsza.
Proces wymiany kolagenu w organizmie trwa nieustanie, lecz ze wzrostem wieku biologicznego procesy degradacji zaczynają przeważać nad procesami syntezy czego skutkiem jest postępujące wysychanie i wiotczenie skóry oraz pojawiające się zmarszczki.

Poprzez aplikację preparatów zawierających kolagen dostarczamy skórze z zewnątrz tego czego zaczyna brakować wewnątrz. Kolagen naturalny to najczystsza postać białka (kolagenu z elastyny) z niewielką domieszką kwasu mlekowego, który reguluje energetyczny metabolizm skóry. Nie zawiera żadnych substancji zapachowych, barwinków ani konserwantów. Dzięki temu nie powoduje reakcji alergicznych oraz dla wielu stanowi jedyną skuteczną alternatywę dla ochrony skóry przed nieubłaganym procesem starzenia.
Kolagen jest bardzo silnym humektantem, czyli ma silne właściwości higroskopijne – przyłącza wodę. Transdermalność kolagenu jest większa także u osób stosujących regularne zabiegi złuszczania naskórka (peelingu). Efekty działania natychmiastowego, szczególnie przy oparzeniach słonecznych lub gwałtownym wysuszeniu dermy z innych przyczyn są spektakularne. Działanie produktu jest odczuwalne już po 5 minutach. Na trwały efekt rewitalizujący, czyli czas potrzebny organizmowi do pełnej wymiany matrycy kolagenowej w skórze jest dłuższy (około 4 miesiące). Kolagen podlega ciągłej wymianie. Pierwsze efekty działania kolagenu są już widoczne dużo wcześniej. Czasami po tygodniu, dwóch, czy miesiącu. To zależy od tego w jakim stanie jest „Twój” kolagen. Natomiast cała kuracja, czyli pełny cykl pozwala wymienić cały kolagen, zwiększyć produkcję kolagenu i uzyskać oczekiwane, trwałe rezultaty.


Wskazania


  • skóra pozbawiona jędrności
  • skóra sucha, pozbawiona blasku, matowa
  • przebarwienia, trądzik różowaty i młodzieńczy
  • skóra ze zmianami alergicznymi, łuszczyca
  • nierówny koloryt, rozszerzona naczynka (pajączki)
  • zmiany troficzne
  • podrażnienia skórne (golenie, depilacja)
Oferta specjalna