Kashmir SPA
Strona główna Aktualności

Orientalne czwartki

Orientalne czwartki Zapraszamy na orientalne czwartki w Kashmir SPA. Wyjątkowe masaże ajurwedyjskie tylko w te dni wykonuje Norbert Balicki. Drogie Panie: to świetna okazja, aby odprężyć się po całym dniu ciężkiej pracy i dzięki aromatom oraz gorącym kamieniom rozpalić zmysły. Drodzy Panowie: te masaże są nie tylko dla płci pięknej! Spróbujcie koniecznie trzech rodzajów masażu orientalnego. Abhyanga: ( całościowy masaż ciała bez twarzy i głowy oraz karku )

Masaż ten jest częścią tradycyjnego programu zwanego „Panchakarma”, który ma na celu poprawić zdrowie na poziomie fizycznym i psychicznym. W trakcie tego masażu całe ciało jest masowane dużą ilością oleju sezamowego aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn, przywracając homeostazę. Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy mają za zadanie poruszyć zastałą energię i spowodować swobodny przepływ życiowej energii. Regularny masaż zapobiega przed negatywnym działaniem stresu, nerwowością, wyczerpaniem oraz przed zaburzeniami,  których przyczyną jest brak wewnętrznej równowagi organizmu.

 

Właściwości masażu abhyanga:

  1. Działa wyciszająco i regenerująco.
  2. Poprawia wygląd skóry, głęboko ją odżywia.
  3. Modeluje sylwetkę.
  4. Poprawia funkcjonowanie całego organizmu.
  5. Przyspiesza produkcję hormonów w skórze.
  6. Zwiększa ruchomość stawów.
  7. Przyspiesza przemianę materii w komórkach skóry.
  8. Zwiększa siły witalne.
  9. Wzmacnia system immunologiczny, czyniąc organizm bardziej odpornym na różnego rodzaju choroby.
  10. Wzmacnia system nerwowy.

 

Czas trwania 1h , koszt: 180 pln.

   

MUKHA/SHIRO ABHYANGA ( twarz , głowa i kark )

Głowa jest bardzo ważną częścią ciała, gdyż znajdują się w niej organy zmysłów: oczy, uszy, nos i język, a nade wszystko mózg. Ajurwedyjski masaż głowy regeneruje wszystkie te organy oraz wspomaga ich prawidłowe funkcjonowanie. Gwarantuje uwolnienie od stresów życia codziennego, przynosi ulgę dla obolałych i spiętych mięśni szyi oraz barków, a także pobudza wrodzone zdolności ciała do samouzdrawiania. Masaż wykonuje się naturalnymi olejami roślinnymi, co sprawia, że włosy stają się mocne i lśniące.  Masowanie  skóry  głowy  pobudza  dopływ  krwi  do  mieszków  włosowych  i dostarcza im substancji odżywczych potrzebnych do zdrowego wzrostu. Masaż głowy nie tylko uwalnia od stresu, ale ma też zbawienny wpływ na nasze całe ciało i psychikę przynosząc poczucie wewnętrznego spokoju. Regularny ajurwedyjski masaż głowy prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej i fizycznej.

Działanie zabiegu: relaksuje, rozluźnia, usuwa stres, poprawia ukrwienie skóry głowy, odżywia cebulki włosów i tym samym same włosy, zapobiega wypadaniu włosów i przedwczesnemu siwieniu. 

 

Jest to połączenie z abhyangą wówczas czas trwania wynosi 1,5 h, koszt: 190 pln

Ratnaabhyanga: ( masaż kamieniami półszlachetnymi i kryształami górskimi połączony a czakroterapią i aromaterapią )

W masażu tym wykorzystuje sięciepłepółszlachetne kamienie, kryształy górskie oraz ciepły olej ajurwedyjski i olejki eteryczne. W sanskrycie słowo „Ratna” oznacza dosłownie klejnot, kamień szlachetny, natomiast „Abhyanga” to nic innego, jak masaż, namaszczenie. Masaż Ratnaabhyanga polega na masowaniu kamieniami całego ciała oraz ustawianiu kamieni w odpowiednich miejscach( centrach energetycznych ) w celu poprawy przepływu życiowej energii. Korzystnie wpływa to na rewitalizację, likwidację napięć i bóli mięśni, poprawę krążenia. Wspaniale relaksując i odprężając, wpływa na zmęczone, zestresowane ciało i umysł. Pozwala odzyskać siły witalne zarówno po wysiłku fizycznym jak i psychicznym.

Cena za 1,5 h, koszt: 220pln