Kashmir SPA
Strona główna Aktualności

Depilacja laserem diodowym Vectus a IPL

Depilacja laserem diodowym Vectus a IPL
Na rynku istnieje kilka opcji do usuwania niechcianego owłosienia, a ponieważ często pojawia się pytanie czym zabiegi laserem Vectus różnią się od tych w innych gabinetach, gdzie stosuję się laser IPL i dlaczego cena za zabieg jest wyższa, postanowiliśmy zberać i przedstawić w jednym artykule kilka istotnych informacji.

Warto zaznaczyć, że epilacja diodowym laserem medyczny Vectus jest zabiegiem zupełnie innym niż fotodepilacja urządzeniem IPL.  Depilacja IPL jest to zabieg naświetlania lampą ksenonową zawartą w tym urządzeniu. Technologia IPL (intensywne światło impulsowe) wykorzystuje określoną długość fali światła kierowaną na różne chromofory (wiązka światła jest rozproszona) w skórze. Umożliwia ona tylko tymczasowe powstrzymanie porostu włosów. Natomiast podstawą terapeutyczną działania lasera diodowego Vectus jest fototermoliza selektywna.

Każdy włos, składa się z łodygi włosa (to, co widzimy na zewnątrz), korzenia włosa, który osadzony jest w mieszku włosowym (wewnątrz skóry). Na samym dnie mieszka włosowego, w opuszce, znajduje się macierz - aktywnie wzrastająca część włosa, wraz z dostarczającą jej pożywienia brodawką. Aby usunąć włos, należy zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z komórkami macierzystymi. Promieniowanie laserowe wnika w głąb skóry i jest absorbowane przez melaninę znajdująca się w komórkach tworzących łodygę włosa, ale także przez komórki barwnikowe znajdujące się w mieszku włosowym w pobliżu komórek macierzystych włosa. Barwnik (melanina) pochłania promieniowanie laserowe powodując uszkodzenie termiczne i zniszczenie komórek macierzystych włosa. Jest to tzw. fototermoliza selektywna.
Podstawową różnicą między epilacją laserem diodowym a urządzeniem IPL jest to, że zabieg laserowy wykorzystuje światło generowane spójne i monochromatyczne (pojedyncza wiązka światła, która dociera głębiej) co umożliwia zniszczenie struktury włosa i mieszka włosowego, dzięki temu powoduje trwałe zatrzymanie porostu włosa oraz zapobiega jego ponownej regeneracji.
Laser Vectus™ to najnowsza i najnowocześniejsza technologia przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia posiadająca certyfikat FDA, który potwierdza skuteczność oraz bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Jest jedynym na świecie urządzeniem do depilacji, wyposażonym w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Na podstawie odczytu, automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Dzięki temu, efekty epilacji są lepsze. Wysoki komfort zabiegu zapewnia rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, które chłodzi skórę przed, w trakcie i po emisji światła. Laser Vectus posiada opatentowaną technologię Photo RecyclingSM, która wykorzystuje odbite od skóry światło, zwiększając efektywność energetyczną zabiegu. Ilość potrzebnych wizyt zależna jest od indywidualnych uwarunkowań ale średnio szacuje się między 4 a 6 zabiegami.

Reasumując najważniejszą różnicą pomiędzy laserem diodowym Vectus a IPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów jakie należy wykonywać.


DZIAŁANIE DEPILACJA LASEREM VECTUS DEPILACJA IPL

Rodzaj urządzenia

Urządzenie medyczne Urządzenie kosmetyczne
Mechanizm działania Wykorzystuje światło generowane spójne i monochromatyczne (pojedyncza wiązka światła, która dociera głębiej)

Długość fali światła kierowana na różne chromofory (wiązka światła jest rozproszona) w skórze
Długość fali
810nm – na tej głębokości
umiejscowiona jest cebulka
włosa

640nm
Rodzaj usuwanych
włosów (kolor, karnacja)
Bezpieczne i skuteczne
zabiegi na skórze o każdym
kolorycie, możemy usuwać
nawet najjaśniejsze włosy (za
wyjątkiem włosów siwych –
pozbawionych melaniny)

Idealnym kandydatem do tego
zabiegu jest osoba o jasnej
karnacji i ciemnych włosach.
Bezpieczeństwo
Laser wyposażony jest w
inteligentny czytnik poziomu
melaniny w skórze -
Skintel™ , który
automatycznie dobiera
optymalne parametry zabiegu.
Indywidualne ustawienia
umożliwiają zastosowanie
wyższej energii, bez ryzyka
poparzenia. Zabieg jest
efektywniejszy i bardzo
bezpieczny

Częstotliwość zabiegów
Zabiegi wykonujemy przez
cały rok, niezależnie od
warunków atmosferycznych i
depilowanej strefy
Urządzenie IPL wysyła wiele
długości fal i przez to
rozgrzewają przy okazji tkanki
okoliczne. Wiązka światła
pochłaniana jest nie tylko przez
melaninę, ale również przez
otoczenie. IPL nie działa
wybiórczo na włos.
Wykonywanie zabiegów
polecane jesienią i zimą.


Czas trwania
Urządzenie posiada dwie głowice- mniejszą dedykowaną zabiegom na twarz, większą na ciało. Depilacja całych nóg to ok. 40 minut
Niektóre z urządzeń IPL wymgają nakładania żelu na depilowaną partię, co wydłuża czas zabiegu.
Oferta specjalna