Kashmir SPA
Strona główna Aktualności

SAUNA I SPORT

SAUNA I SPORT
Sauna i sport świetnie do siebie pasują, uzupełniając się nawzajem. Sauna nie tylko hartuje organizm, dzięki czemu sportowcy mniej chorują i mogą realizować zaplanowane jednostki treningowe, ale również wspomaga regenerację powysiłową.
Jesienią i zimą częściej korzystamy z sauny. To nie tylko odprężające i przyjemne, ale stanowi również niezwykle istotny element odnowy biologicznej.


Korzystanie z sauny w Kashmir SPA możliwe jest w dwóch formach:
sauny suchej, w której temperatura powietrza wynosi 90-100 st. C przy wilgotności ok. 10%,
łaźni parowej, w której panuje temperatura 40-50 st. C przy wilgotności 45-55.

Prawidłowe korzystanie z sauny powinno składać się z dwóch lub trzech serii (w zależności od tolerancji organizmu), naprzemiennego przegrzewania i ochładzania ciała.
Po zakończeniu serii zaleca się 20-30 minutowy odpoczynek i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Po co w ogóle korzystać z sauny?
Sauna działa korzystnie na układ krwionośny i reguluje jego pracę. Działa na mięsień sercowy i zdolność wysiłkową, jak systematyczny lekki trening fizyczny. Usprawnia proces termoregulacji, usuwa odpadowe produkty przemiany materii i przyspiesza przemianę materii. Zmniejsza napięcie mięśniowe oraz działa rozluźniająco. Pobyt w saunie powoduje lepsze ukrwienie oraz wzrost elastyczności tkanki łącznej i torebek stawowych.

Najlepszą nagrodą dla naszego ciała jest wykonanie masażu po wizycie w saunie, tkanki są wtedy rozluźnione i bardziej podatne na stosowane techniki. Wizyty w saunie są bardzo ważnym elementem odnowy biologicznej w zawodowym jak i amatorskim sporcie. Trzeba jedynie pamiętać o najprostszych wskazówkach, zachować umiar i rozsądek.

Sauny w Kashmir SPA to świetne miejsce relaksu, odpoczynku dla mięśni i umysłu.
Nasi fantastyczni sportowcy z BM Slam Stal regularnie korzystają z naszych saun w strefie wellness.

Skorzystaj i Ty! Zapraszamy w każdy weekend!*


* prosimy o wcześniejszą rezerwację wizyty.
Oferta specjalna