Kashmir SPA
Strona główna Aktualności

Joga w Kashmir Spa

Joga w Kashmir Spa

Joga zawitała do Kashmir Spa i zagości u nas na dłużej. Pierwsze zajęcia prowadzone przez Pana Norberta pokazały, że to świetny sposób na odprężenie się. Odpoczywa zarówno ciało, jak i dusza. Zajęcia jogi przez całe wakacje w każdy czwartek o godzinie 19:00. Uwaga! Obowiązują zapisy, bo liczba miejsc jest ograniczona. 


W czasach, gdy każdy jest zabiegany i zestresowany warto znaleźć choć moment dla swojego ciała i swojej duszy. Rozproszenie, rozdrażnienie, niepokój, ból i sztywność ciała, wpływają na jakość naszego życia i zdrowia. Nadmiar stresu to jeden z głównych czynników chorób współczesnych. Naprzeciw wychodzi nam mądrość jogi. ,,Spokój umysłu i zdrowie szczęściem, joga równowagą”. Joga jest dla każdego: zarówno młodszego, jak i starszego. 

Zajęcia jogi mają charakter integralny, prowadzone są w sposób spokojny, łączą ciało i umysł prowadząc do równowagi fizycznej i psychicznej. Poprzez praktykę asan (postaw ciała), świadomy oddech oraz koncentracje, wyciszamy umysł, równoważymy emocje osiągając wewnętrzny spokój. Ciało osiąga sprawność, lekkość, poprawia się postawa ciała oraz zakres ruchu. Joga pozwala nam lepiej funkcjonować w życiu codziennym zmagając się z wyzwaniami  życia.Od 12 lipca w każdy  czwartek* będą odbywać się o godzinie 19.00 zajęcia jogi (*aby się odbyły, muszą być chętne przynajmniej 3 osoby)http://www.kashmirspa.com.pl/oferta/153/jogaDodatkowo przed czwartkowymi seansami jogi będzie się można zapisywać na tajski masaż do Pana Norberta. Informacja na temat masażu poniżej. Cennik:


Masaż tajski 90 min - 260 zł.

Masaż tajski 120 min - 300 zł.

Zapisy: 

Masaż tajski ( styl północny NuadPhaen Boran )

Nazwa „Tajski masaż jogiczny” lub „Joga dla leniwych” jest dziś powszechnie używana na zachodzie i odnosi się do Tradycyjnego Masażu Tajskiego wywodzącego się z starożytnej medycyny Tajskiej, która ma korzenie w Ajurwedzie i Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Kiedyś wyłącznie był przeznaczony do członków rodziny królewskiej, dziś jeden z najpopularniejszych masaży w gabinetach masażu, centrach wellness oraz ośrodkach spa. W klasycznym masażu tajskim wykorzystuje się elementy akupresury, refleksologii, jogi pasywnej, łącząc je w spójną całość. Techniki uciskowe oraz przyjmowanie odpowiednich pozycji, ma na celu usunąć napięcie, ból oraz zrewitalizować organizm.  Koncentrując się na tej formie pracy z ciałem, masaż pozwala na osiągnięcie efektów zarówno terapeutycznych przy różnych dolegliwościach somatycznych jak przykurcze mięśniowe, ograniczony zakres ruchu w stawach, bóle mięśniowe i stawowe. Działanie odprężające, głęboko relaksujące pozwala usunąć zmęczenie fizyczne i psychiczne wyniku gromadzonego stresu w naszym codziennym życiu. Ciało i umysł stanowią jedność dla zdrowia potrzebna jest nam równowaga i harmonia.

Jak się przygotować na masaż?

Osoba masowana powinna być ubrana w luźne i wygodne ubranie,


Korzyści dla masowanego:

- ogólna poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego

- poprawa odporności

- poprawa sprawności aparatu ruchowego

- redukcja bólu i napięcia mięśniowego

- redukcja stresu

- wewnętrzny dobrostan ( poprawa samopoczucia )

- spowolnienie procesów starzenia


Przeciwwskazania:

ciąża, gorączka, żylaki, menstruacja, krwiaki, tętniaki, naczyniaki, stany zapalne, nadciśnienie, zapalenie nerwów obwodowych, zaawansowana osteoporoza, miażdżyca, gruźlica kości, nerczyca, ropne zmiany skórne, choroba nowotworowa, niedawno przebyty zawał

 Oferta specjalna